HAKKIMIZDA

2015 yılı içersinde ORTADOĞU GRUP GIDA TAŞIMACILIK LTD.ŞTİ. kurularak TURTEKS Kağıt Ürünleri San. Paz. Ltd. Şti. ‘nin ürettiği ürünlerin pazarlamasını bu firma kanalı ile yapılmaya başlanmış ve sektörde büyük başarı elde etmiştir.

1996 yılı başında faaliyete geçirmeyi planladığı “ayçiçek yağı” vinterize rafine dolum tesislerinin hizmete girmesi ile GÜNEŞ ayçiçek yağları adı altında yöresine yeni iş imkanları sağlamış ve bu sektörde de amaç olan başarı elde edilmiştir.

1997 yılında sıvı deterjan ünitesi kurularak deterjan sektöründe de firma gelişimini tamamlamış ve böylelikle dört ana grup altına çalışmalarına devam etmiştir.

1998 yılında firma gelişimini devam ettirmiş ve A.Ş.’ e dönüşerek TURTEKS Temizlik ve Kağıt Ürünleri Gıda San. Paz. A.Ş. adı altında faaliyetlerini devam ettirmiştir.

2001 yılında ORTADOĞU GRUP GIDA TAŞIMACILIK LTD.ŞTİ ortaklar kurulunun almış olduğu karar ile pazarlama ve imalatın aynı şirket bünyesine alınması karara bağlanmış ve bu karar sonucunda Turteks A.Ş. tüm aktif ve pasifi ile kül halinde Zirve A.Ş. bünyesine devrolmuş ve ticari hayatına son vermiştir.

.

Ulusal ve Yerel Pazarda LOJİSTİK sektörüne giriş:

06.2010 Ortadoğu Grup Ltd.Şti. Kuruluşu

N4 Toptan Perakende

Zirve A.ş.’nin Ankara’da yapılanma sürecinin ardından Ankara’da lojistik açığın büyümesinden dolayı gerek kuru ve donuk gıda gerekse muhtelif tüketim ürünlerinin yerel ve ulusal marketlere düzenli dağıtım ağını oluşturmuş. Gölbaşında buluna depolarının kapasitelerini arttırarak Lojistik dağıtımında Ankara’da adından söz ettirmeye başlamıştır. Bu alanda hizmetlerinin hızından dolayı Haziran 2010 yılında Ortadoğu Grup Gıda Taşımacılık Turizm Otom. Tarım Temizlik Madencilik ith.ihr. Tic. Ltd.Şti. ni kurmuştur. Yönetim kurulu ve iadare heyeti Zirve A.Ş. ile aynı olup faaliyetlerin takibi ve kontrolü için bu oluşum oluşturulmuştur.

Kurulduğu tarih itibari ile Zirve A.Ş. de faaliyet göstere Demetevler DiaSa indirim süpermarketi faaliyetlerini devralmış olup DiaSa Mağazalarının Ankarada bulunan en büyük cirolu ve metrekare olarak da Anadolu’nun en büyük süpermarketini işletmeye devam etmektedir,2012 itibari ile adını ve tüm dörsellerini değiştirip yeni yıla N4 Toptan Perakende adı altında perakende zinciri kurmak üzere faaliyetlerine devam etmektedir.Faaliyet alanlarında göstermiş olduğu sağlam ve hızlı büyüme politikası sayesinde bugün Ankara ve çevre illerine hizmet eden büyük bir depolama ve lojistik dağıtım ihtiyacı ürünlerinin aynı anda distribütörlüğünü ve dağıtım hizmetlerini sürdürmektedir.

Dağıtım Noktalarımız

YERLEŞİM ALANI İLE İLGİLİ BİLGİLER

A- Fabrika Binası:

Fabrika binası 2 adet tapudan meydana gelmektedir. 1. tapu 9950 m2, 2. tapu 4850 m2‘den ibaret olup toplam 14.800 m2 imarlı şehir planına uygun alt yapısı tamamlanmış arazi üzerine kurulmuştur. Kapalı alan saçak payı 1 m’ dir ve alt kısmı 3 m. dolgu-hafriyat, beton ve mozaik malzeme ile kaplanmıştır. Alan komple yüksek kapasiteli sanayii cereyanı ve sistemi ile sarılmıştır. Fabrika binasının ana girişi direkt olarak depolama bölümüne açılan 7 m. yükseklikte 12 m. genişlikteki çift kat çelik konstriksiyonlu yaylı çelik kapıdan oluşmaktadır. Aynı standartta arka çıkış kapısı ile giriş-çıkış düzenlenmiştir. Bina çevresi 1.5 m yükseklikteki taş duvar ve üzerine 110cm2‘lik kare telle çevrilidir. 5 adet bayrak direği bulunmakla beraber çevre tamamen aydınlatma sistemi ile ışıklandırılmıştır. Tüm bina çelik konstrüksiyon ve beton karışımından inşa edilmiş olup ısı izolasyonu tam sağlanmıştır. Fabrika binamızın bölümleri ise aşağıdaki gibi ayrılmıştır:

1- Depolama ve stoklama ünitesi 3000 m2 alanı kaplamakla beraber 1800 m2‘lik iç kısımdaki asma kat ile genişletilmiştir. Tüm alt yapısı ve iç izolasyonu depolamaya uygun hale getirilmiş olan bu ünitede alüminyum doğramadan yapılmış 2 adet yazıhane ve 1 adet tam teşekküllü laboratuar ve kimyager odası düzenlenmiştir. Laboratuar gıda ve temizlik maddeleri üretimi üzerinde gelişen teknolojiye uygun takım ve teçhizat ile donatılmıştır. İçersindeki ana pano elektrik sarfiyatını %50 oranında süzerek fazla kullanımı-maliyeti engelleyici reaktif sayacı ile donatılmıştır.

2- 2. ünitemiz olan kağıt bölümü 700 m2 üzerinde kurulmuş olup, depolama alanında olduğu gibi iç kısımda 650m2‘lik asma kat ile genişletilmiştir. Alt yapısı muntazam olan bu bölümde kontrol ünitesi ve gerekli aletleri barındıran küçük bir büromuz bulunmaktadır. Elektrik tesisatı tüm birimlerde ayrı olduğu için süzme işlemini gerçekleştiren reaktif sayacı bu bölüme de yerleştirilmiştir.

3- 3. ünitemizde ise yağ imalatı gerçekleştirilmekte olup 400m2 alanı kaplamaktadır.

4- Çay bölümü 375 m2 alan üzerine kurulu olup 50 m2‘lik asma katı ile kullanımı kolaylaştırılmıştır.

5- Son ünitemiz olan deterjan bölümü komplike bir yapı oluşturmaktadır. 700 m2 alan üzerine kurulmuş olan bu bölüm deterjan imalathaneleri depolama alanları ile birlikte iç içe 5 birimi bünyesinde tutmaktadır.

6– Soğuk hava depoları: Fabrika binası yanında kendine has girişi bulunan 4 dereceden -28 derece faaliyette bulunan iki ayrı girişli sundurmalı 15 cm kalınlığında panellereden oluşan ortalama 40 araç yükleme boşaltma yapabilen rampalı 900 m2 soğuk hava depoları ve bağımsız ofis ortamı bulunmaktadır.

B- İdare Binası:

İdare binamız 1100 m2 alan üzerine kurulu olup yerleşim olarak fabrika binası ile yan yana dört katlı olarak inşa edilmiştir. Giriş otomatik kepenkli kapıdan yapılmıştır. Birinci katta mutfak-yemekhane, arşiv ve 24 saat görevde olan güvenlik görevlisine ait ev bulunmaktadır. 2. kat ise yönetim birimi olup tüm elektronik aksamı kapsayan kattır. Bu katta idari birimler, muhasebe, sekreterlik bulunmaktadır. Isıtma sistemi; doğalgazlı kat kaloriferi ile desteklenmiştir. İkinci kat kapıları çelik kapılar ve PVC kapıların kombinasyonu meydana gelmiştir. Pencerelerde ise tamamen PVC doğrama kullanılmıştır. Üst iki kat ve teras kat araç otoparkı şeklinde dizayn edilmiş olup dış cephe tamamen pimaş siding ile kaplanmıştır. Üst katlara araç çıkışı için 3,5 tonluk 3 duraklı araç asansörü konmuştur.

Ayrıca 2000 m2 içersinde 300m2 alanı kapsayan 2 katlı bir villa yapılmıştır. Binanın ısıtma sistemi; bina dışında bulunmakta olup, idare binasından daha gelişmiş bir kat kalorifer sistemi ile donatılmıştır. Geri kalan 1700 m2alan ise bahçe olarak düzenlenmiştir. Bahçe içersinde 200 adet verimli hale geçmiş olan çeşitli meyve ağaçları, süs bitkileri bulunmaktadır. Altyapısı tamamen yerleşmiş olan binanın muntazam bir aydınlatma sistemi bulunmaktadır. Bahçe içersinde ayrıca devir dayımlı yüzme havuzu, 2 adet küçük süs havuzu ve bina ile birlikte tüm yapıların çevresinde mermer yürüme yolu yapılmıştır. Bahçenin değerlendirilmesinde 40 m2‘den oluşan ahşap ev, çeşitli alternatif halinde su akışı sağlanacak şekilde özel taşlardan örülmüş şelaleli duvar, ve aynı ebatta çardak, özel taşlı süs havuzu ve dinlenme yeri kullanılmıştır.

TESCİLLİ ÜRÜNLERİ

Türkiye pazarında tescilli ve TSE standardın göre üretilen oldukça geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu ürünler;

Kağıt Grubu : Flora, Turteks, Capri, Caretta tescilli isimleri (Tuvalet Kağıdı, Peçete, Kağıt Havlu, Kutu Mendil ürünlerinde)

Çay Grubu : Olimpiyat ve LARK isim tescilli ve TSE-Gıda Kodeksi Belgesine sahip i.

Yağ Grubu : Güneş tescilli ismi

Deterjan Grubu : Flokss, Flora, Klorit, Hisar tescilli isimleri ( Tuz Ruhu, Sıvı Deterjan, Çamaşır Suyu, Cam Temizleyici, Genel Temizlik Maddesi, Bulaşık Makinesi Parlatıcısı,Yağ Sökücü, Jel Deterjan, Yumuşatıcı, Sıvı El Sabunu, Mekanik Temizleme Tozu, Kireç Çözücü ürünlerinde)

ADRES

Tel: 0312 484 50 60
FAX: 0312 397 20 21
E-Mail: 1453.ortadogu@gmail.com info@aked.org
Adres: Konya Yolu Üzeri 24.Km. No:161 Gölbaşı / Ankara

İLETİŞİM FORMU

11 + 10 =